Stát platí školku za vás - informace pro rodiče při výběru mš

 

Sleva na dani a příspěvky od státu

Jak zvolit tu správnou MŠ?

  • Dejte na svůj dojem, je hezké získat reference na hřišti, ale ty nejsou vždy 100%.
  • Sepište si všechny možné varianty, u každé si napište pár informací (v dnešní době mají všechny MŠ webové stránky): aktivity, akce, kroužky, prostory mateřské školy – interiér, zahrada.
  • Den otevřených dveří, případně osobní schůzka. Některé soukromé mateřské školy nabízí den zdarma/na zkoušku. 
  • Zeptejte se na denní režim, pokud ho školka nemá na svých webových stránkách. Když dítě navštíví školku, dbejte pocitů dítěte.

Jak staré děti mohou nastoupit ze zákona do mateřské školy, aby rodič nepřišel o rodičovský příspěvek a možnost získat příspěvek na MŠ od státu?

  • Stáří dítěte pro přijetí do mateřské školy, aby rodič nepřišel o rodičovský příspěvek je omezeno věkovou hranicí 2 let.
  • Do 2 let dítěte může být umístěno maximálně 46 hodin v měsíci v mateřské škole nebo jiném zařízení. Od dvou let nejsou již hodiny omezeny.

Stát vám přispěje na školkovné

V letošním roce se minimální mzda zvedla na částku 14 600,- Kč a to je částka, kterou můžete na státu „chtít“. Pokud budete mít dítě ve státním nebo soukromém zařízení (fungujícím minimálně 6 hodin denně), stačí, když si necháte na konci roku vystavit potvrzení na zaplacenou částku a zahrnete do daňového přiznání.  

Za rok 2020 budete moci nárokovat slevu na dani ve výši 14 600,- Kč (vztahuje se na jedno dítě).

Sleva lze uplatnit i na rodičovské dovolené. Slevu na dani může podat jeden ze zákonných zástupců dítěte žijící ve společné domácnosti.

Tak hodně štěstí při výběru a nevěšte hlavu, pokud děťátko nevezmou hned, vždy se najde možnost a někdy je lepší než ta původní J

Autor: Lenka Housková, Česko-anglická školka a jesle Dobříš

 

© 2011 - 2022 Všechna práva vyhrazena. Soukromá Česko-anglická školka a jesle Dobříš

Vytvořeno službou Webnode