Stát platí školku za vás - informace pro rodiče při výběru mš

 

Sleva na dani a příspěvky od státu

Jak staré děti mohou nastoupit ze zákona do mateřské školy, aby rodič nepřišel o rodičovský příspěvek a možnost získat příspěvek na MŠ od státu.

Jak zvolit tu správnou MŠ?

  • Dejte na svůj dojem, je hezké získat reference na hřišti, ale ty nejsou vždy 100% .
  • Sepište si všechny možné varianty, u každé si napište pár informací (v dnešní době mají všechny MŠ webové stránky): aktivity, akce, kroužky, prostory mateřské školy – interiér, zahrada.
  • Den otevřených dveří, případně osobní schůzka. Některé soukromé mateřské školy nabízí den zdarma/na zkoušku. Zeptejte se na denní režim, pokud ho školka nemá na svých webových stránkách.
  • Když dítě navštíví školku, dbejte pocitů dítěte.

 

Stáří dítěte pro přijetí do mateřské školy, aby rodič nepřišel o rodičovský příspěvek je omezeno věkovou hranicí 2 let.

Do 2 let dítěte může být umístěno maximálně 46 hodin v měsíci v mateřské škole nebo jiném zařízení. Od dvou let nejsou již hodiny omezeny.

 

Stát vám přispěje na školkovné

V letošním roce se minimální mzda zvedla na částku 9900,- Kč a to je částka, kterou můžete na státu „chtít“. Pokud budete mít dítě ve státním nebo soukromém zařízení (fungujícím minimálně 6 hodin denně), stačí, když si necháte na konci roku vystavit potvrzení na zaplacenou částku a zahrnete do daňového přiznání.  

Za rok 2016 budete moci nárokovat slevu na dani ve výši 9900,- Kč (vztahuje se na jedno dítě).

Sleva lze uplatnit i na rodičovské dovolené. Slevu na dani může podat jeden ze zákonných zástupců dítěte žijící ve společné domácnosti.

Tak hodně štěstí při výběru a nevěšte hlavu, pokud děťátko nevezmou hned, vždy se najde možnost a někdy je lepší než ta původní J

Autor: Lenka Housková, Česko-anglická školka a jesle Dobříš

 

© 2011 - 2019 Všechna práva vyhrazena. Soukromá Česko-anglická školka a jesle Dobříš

Vytvořeno službou Webnode